buty do ślubu

Buty ślubne do górskich scenerii

Istotne buty ślubne

Każda kobieta marzy, żeby dzień ślubu był idealny i wszystko poszło zgodnie z planem. Aby tak się stało, nie wystarczy jedynie zarezerwować salę czy wybrać piosenkę na pierwszy taniec. Dużo ważniejszy, jeśli nie najważniejszy, z punktu widzenia przyszłej panny młodej jest wybór tej jedynej, pięknej sukni ślubnej. Natomiast po wybraniu perfekcyjnej kreacji, przychodzi czas na podjęcie równie ważnej, choć często bagatelizowanej, decyzji. Jakie buty ślubne będą pasowały nie tylko do sukienki, ale przede wszystkim do miejsca, w którym ceremonia ma się odbyć.

Płaskie lub niskie obcasy

Wesele w górach stanowi w tej kwestii wyzwanie. Buty do ślubu muszą bowiem w takiej sytuacji wyglądać nie tylko elegancko, ładnie i dobrze skomponować się z sukienką, ale także zapewniać bezpieczeństwo podczas spacerów w górskich plenerach. Paniom, które poszukują gotowych modeli obuwia ślubnego poleca się szpilki na zdecydowanie niższym obcasie niż ten, który nosi się na wielkie wyjścia w warunkach stabilniejszych. Ewentualnie sprawdzą się koturny lub buty na niskim słupku. Dobrym wyborem będą także balerinki lub półbuty, których podeszwa zabezpieczona jest materiałem antypoślizgowym – zapobiegnie to przykrym niespodziankom.

Idealnie dopasowane buty ślubne szyte ręcznie

Zdecydowanie jednak najlepszym wyborem na uroczystość w nietypowych warunkach będą ręcznie szyte buty ślubne. Indywidualne podejście do klientki i rozmowa o jej oczekiwaniach co do wyglądu obuwia sprawi, że będą one wygodne. Będą również stuprocentowo pasować do sukienki i reszty stroju, ale przede wszystkim będą bezpieczne. Buty ślubne ręcznie szyte przygotowuje się na miarę i według sugestii przyszłej panny młodej. Natomiast wszelkie jej uwagi uwzględnia się na każdym etapie procesu tworzenia. Buty te najczęściej wykonuje się z naturalnych materiałów. Natomiast podeszwę odpowiednio się zabezpiecza i przygotowuje, w zależności od rodzaju podłoża, po jakim planuje się poruszać przyszła panna młoda. Największą zaletą obuwia przygotowywanego specjalnie na życzenie klientki jest jednak fakt, że będzie możliwe korzystanie z niego częściej. Nie tylko podczas jednodniowej uroczystości, ale też podczas późniejszych górskich wędrówek.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Chcąc więc postawić na wygodę, a zarazem elegancję i klasę podczas ceremonii ślubnej w górskiej scenerii, warto z pewnością rozważyć wybór płaskiego obuwia. Najlepiej szytego na miarę. Najlepsze będą buty trekkingowe, ale nie zawsze będą odpowiadały koncepcji wyglądu ślubnego. Dobre obuwie sprosta oczekiwaniom i zapewni niezbędne bezpieczeństwo podczas poruszania się.

Podobne artykuły