buty trekkingowe

Buty trekkingowe Vibram nie tylko w góry

Odpowiednie buty trekkingowe Vibram

W obecnych czasach wycieczki górskie cieszą się coraz większą popularnością. Aby zadbać o zdrowie swoje czy innych uczestników, warto zainteresować się tematem odpowiedniego obuwia. Szczególnie jeśli chodzi o wymagające trasy, takie jak wspinaczka na GerlachButy trekkingowe Vibram poza tym, iż powinny być dopasowane pod względem rozmiaru, to muszą zapewniać stabilność i dobrą przyczepność na różnych podłożach, z jakimi przyjdzie się zmierzyć.

Buty Vibram sprawdzą się w praktycznie każdych warunkach pogodowych. Dziś można spotkać około 100 różnych rodzajów podeszew z charakterystycznym żółtym znakiem. Znajdują one zastosowanie u osób uprawiających różne sporty, nie tylko piesze wycieczki po górach. Dlatego również np. buty militarne mogą zostać wyposażone w Vibram, aby sprawdzić się w trudnym terenie. Takich cech nie muszą posiadać buty do ślubu. Jak wiadomo jednak, w nich również liczy się bezpieczeństwo i stabilność.

Parametry dopasowane do zastosowania

Poszczególne modele wykazują różnice głównie w gramaturze czy składzie chemicznym. W danej gumie występują różne składniki i inny ich podział – wynika z tego potem różna twardość podeszwy. Pozwala to dopasować buty do poszczególnych użytkownikom i sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.
Podeszwa Vibram to gwarancja znakomitej przyczepności, amortyzacji  nierówności przy jednoczesnej wysokiej odporności na ścieranie. W obuwiu z tą podeszwą wykorzystano nowoczesne rozwiązania takie jak: powierzchnie antypoślizgowe, samoczyszczące się kanały czy strefy obrotu, żeby zagwarantować możliwie największe bezpieczeństwo i wygodę. Obuwie górskie zaprojektowano w taki sposób, aby optymalizować wysiłek, z jakim wiążą się wielogodzinne piesze wycieczki, podczas których pogoda może zmienić się w kilka minut.

Idealne obuwie górskie

Odpowiednie buty cechuje twardość i brak podatności na odkształcenia. Niezwykle ważna jest sztywna podeszwa, która powstaje z elastycznego materiału – tych pojęć nie należy mylić. Ważne, aby podeszwa butów trekkingowych nie odginała się w dół, kiedy stanie się palcami na stopniu. Głębokość i kształt bieżnika, jaki posiada obuwie górskie zależy od powierzchni podłoża terenu, w którym się ich użyje. Jest on zwykle głębszy, aby chronić przed urazami. Dobrze, aby posiadał wyraźne kostkowanie, układające się w kanały potrzebne do odprowadzenia wody i błota.

Podobne artykuły